Médiá - workshop Sokratovho inštitútu

Dátum konania: 
22. 11. 2018 (štvrtok) - 17:00 - 25. 11. 2018 (nedeľa) - 12:00
Lektor: 
Marie Stracenská
Juraj Rizman
Akciu organizuje: 
Živica
Typ akcie: 
uzatvorená akcia

Správy v slovenských novinách, rádiách, televíziách – kto ich robí? Prečo sú také rozdielne? Čo najviac zaujíma redakcie? Prečo sa niektoré udalosti do správ zmestia a iné nie? Kto médiá sleduje a ako sa to dá zistiť? Čo etika, prístup k divákom, respondentom? Ako správne robiť mediálnu kampaň a čomu sa vyhnúť? Na workshope si študenti toto všetko rozoberú, naučia sa písať tlačové správy, blogy a vyskúšajú si, aké je to stáť pred kamerou.

Lektori

Marie Stracenská – Novinárka, lektorka, mama dvojčiat. Vyštudovala žurnalistiku a dejiny umenia. Pracovala v Slovenskom rozhlase a v troch slovenských televíziách: TA3, Slovenskej televízii a v Markíze. Začínala ako redaktorka a moderátorka a neskôr pracovala ako vedúca vydania, vďaka čomu dôverne pozná svet pred mikrofónom aj za ním.

Juraj Rizman – Bývalý riaditeľ Greenpeace Slovensko a Greenpeace pre strednú a východnú Európu, dvojnásobný držiteľ ocenenia Hovorca roka, ktorý momentálne pracuje v organizácií VIA IURIS ako koordinátor kampaní a komunikácie.

Workshop je len pre študentov Sokratovho inšitútu.

Miesto: 
Vzdelávacie centrum Zaježová